Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Yokohama
yokohama-logo

Opony Yokohama

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Yokohama

Najstarszą firmą oponiarską w Japonii jest Yokohama Rubber. Została założona w roku 1917 w Yokohamie, skąd pochodzi też nazwa spółki. Od 1952 roku siedziba firmy mieści się jednak w Tokio. Aktualnie na świecie znajduje się 12 fabryk zatrudniających łącznie 25 tysięcy pracowników. Produkowane tam ogumienie trafia do 120 państw – nie tylko do samochodów osobowych, lecz także ciężarowych. Opony znajdują także zastosowanie w górnictwie, budownictwie czy sporcie.

Gdzie spotkać można opony Yokohama?

Firma współpracuje z ponad 25 producentami samochodów z całego świata. Ogumienie Yokohama w roli pierwszego, fabrycznego wyposażenia trafia do wielu sportowych. prestiżowych i luksusowych modeli spod znaku: BMW, Audi, Honda, Lexus, Toyota, Subaru, Porsche, Mercedes oraz wielu innych.

Firma Yokohama istnieje na rynku także pod innymi, globalnymi submarkami: Advan, iceGUARD, BlueEarth czy GEOLANDAR. Stosowane są między innymi w przemyśle ciężkim i górnictwie, gdzie występują najtrudniejsze i najbardziej wymagające warunki eksploatacji. Równie wytrzymałe ogumienie wymagane jest w sportach motorowych, gdzie także ogromne sukcesy odnosi marka Yokohama. Ekstremalne warunki jazdy oraz maksymalne bezpieczeństwo kierowcy to priorytety w każdej kategorii sportowej.

Ścisła współpraca z najlepszymi

Od ponad wieku firmie przyświeca filozofia: "wzbogacać życie ludzi i przyczyniać się do ich szczęścia i lepszego samopoczucia, poświęcając całą swoją energię i wykorzystując zaawansowane technologie do tworzenia produktów, które będą ich wspierać w codziennym życiu".

To właśnie z tego powodu Yokohama bierze udział w badaniach nad nowymi technologiami w branży motoryzacyjnej:

Yokohama dostarcza opony na zawody SUPER GT, SUPER FORMUŁA, TCR, GT czy Touring Car (opony Advan). Wspomaga również zawody off-roadowe (GEOLANDAR).

Firma zbiera także doświadczenie we współpracy z niemieckim koncernem Daimler AG na torze Nurburging. W efekcie tak zaawansowanych prac powstała opona Advan Sport V105 o wyśrubowanych osiągach. Zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo kierowcy, a jednocześnie umożliwia wykorzystanie możliwości samochodów sportowych.

Opona przyszłości

Zbierane informacje umożliwiają pracę nad ogumieniem przyszłości. Inteligentna opona będzie wyposażona w system TPRS monitorujący poziom ciśnienia w poszczególnych oponach. Zupełnie nowym rozwiązaniem będzie pomiar zużycia ogumienia na podstawie czujnika umieszczonego wewnątrz opony (stosowanych w systemie TPRS). Nowoczesne rozwiązania będą przesyłać informacje bezpośrednio do kierowców, menadżerów flot oraz serwisów samochodowych. Dane te w przyszłości będą łączone z informacjami o ruchu drogowym oraz pogodzie, co pozwoli na automatyczne planowanie najlepszej trasy przejazdu.

Yokohama – firma przyszłości

Opony Yokohama klasy premium są dziś najczęściej wykorzystywanym ogumieniem w sportowych samochodach osobowych. Jednak firma stawia przede wszystkim na rozwój nowych technologii. Już teraz przewodzi w technologii TPRS, a w przyszłości system ten będzie skutecznie rozwijany o pomiar zużycia opony oraz poszerzone wysyłanie informacji o stanie ogumienia.

Wybierz sezon


Opony osobowe Yokohama


Opony dostawcze Yokohama


Opony 4x4/SUV Yokohama

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny