Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Vredestein
vredestein-logo

Opony Vredestein

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Vredestein

Firma oponiarska z Holandii działa na rynku od listopada 1908 roku, początkowo pod nazwą NV Rubberfabriek Vredestein. Najpierw głównie produkowano w niej opony rowerowe. Z czasem wprowadzono modele rolnicze, przemysłowe oraz do samochodów osobowych i dostawczych. Jest to też jeden z niewielu producentów ogumienia do pojazdów zabytkowych.

Historia marki Vredestein

Pierwszą działalnością otwartej firmy była produkcja wyrobów gumowych: obcasów, piłek tenisowych czy wykładzin. Momentem przełomowym był rok 1934, kiedy fabryka spłonęła, a oprócz jej odbudowy rozpoczęto budowę nowej – do produkcji opon rowerowych.

W 1971 roku nastąpiło przejęcie całej firmy przez BF Goodrich, dzięki czemu opony Vredestein trafiły do 125 państw na świecie. Jednak kryzys naftowy oraz problemy w branży oponiarskiej doprowadziły ostatecznie do przejęcia przedsiębiorstwa przez Apollo Tyres w 2009 roku. Spowodowało to zmianę nazwy spółki na Apollo Vredestein BV.

Vredestein w sporcie

Opony Vredestein obecne są głównie w wyścigach kolarskich. W 1993 roku Leontein Zijlaard van Moorselow zdobywa tytuł mistrza świata w kolarstwie, jadąc na oponach Vredestein. Kolejny sukces ten zawodnik odnosi w czasie Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku. Opony pozwoliły także zdobyć zwycięstwa w renomowanym wyścigu Tour de France Cadelowi Evans oraz Robbie McEwen. Podobny sukces udało się odnieść w kolarstwie górskim.

Wizja i wartości Vredestein

Wizja spółki była od zawsze taka sama: zrewolucjonizować sposób, w jaki się poruszamy, poprzez doskonalenie produktów oponiarskich. Dlatego też firma kładzie duży nacisk na badania i prace rozwojowe.

Sposób osiągnięcia tego celu określony jest przez wyznawane przez spółkę wartości. Są one podstawową wartością spółki, dlatego też nie zmieniły się przez ponad 100 lat działalności na rynku.

Myślenie projektowe

Spółka współpracuje od 1999 roku z jednym z największych włoskich projektantów samochodów – Giorgetto Giugiaro. Efektem współpracy jest między innymi opona Sportrac. Tacy współpracownicy podkreślają, jak ważne dla spółki jest wzornictwo. Styl opon Vredestein jest równie ważny jak ich osiągi. Dlatego też firma nie poprzestaje na produkcji ogumienia do nowoczesnych aut osobowych i ciężarowych, ale również zajmuje się tworzeniem opon do pojazdów zabytkowych.

Wybierz sezon


Opony osobowe Vredestein


Opony dostawcze Vredestein


Opony 4x4/SUV Vredestein

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny