Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Pirelli
pirelli-logo

Opony Pirelli

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Pirelli

Międzynarodowy koncern oponiarski Pirelli, którego siedziba mieści się w Mediolanie, jest dziś obecny na czterech najważniejszych kontynentach świata: Europie, Azji oraz na obu Amerykach. Działa w 160 państwach, a w 13 posiada swoje zakłady, zatrudniające niemal 31,5 tysiąca pracowników w 2018 roku. Opony Pirelli znane są także z motosportu – marka jest obecna między innymi w Formule 1 jako wyłączny dostawca ogumienia dla zespołów.

150 lat historii Pirelli

Firma została założona w Mediolanie w 1872 roku. Początkowo produkowała rebreathery do nurkowania. Dość szybko spółka wyspecjalizowała się w produkcji kabli oraz opon. Oddział produkujący gumowe przewody został sprzedany innej firmie dopiero w 2005 roku. Od tej daty działalność spółki ograniczyła się jedynie do ogumienia dla pojazdów.

W latach pięćdziesiątych w Mediolanie powstał wieżowiec Pirelli Tower w pobliżu pierwszej fabryki firmy. Jest to jeden z bardziej charakterystycznych budynków w tej dzielnicy miasta.

Od 2002 można nabyć odzież, zegarki oraz okulary marki Pirelli.

W 2010 roku, gdy zakończyła się restrukturyzacja spółki, powstała Fondazione Pirelli – firma, która ma dbać o pamięć przeszłości spółki, będącej jednocześnie spuścizną kulturalną Włoch.

Pirelli w sporcie

W 2018 roku Pirelli sponsorowało wyścigi Grand Prix Hiszpanii, Węgier oraz Francji. Jednak nie jest to jedyny związek firmy z tą dyscypliną sportową. Od 2011 roku spółka jest jedynym dostawcą opon dla Formuły 1.

W rajdach ogumienie marki Pirelli spotkać można od 1973 roku. W tym czasie odnotowano 181 zwycięstw oraz 25 mistrzów w kategorii WRC, jeżdżących na oponach tej firmy. Byli to między innymi tacy utytułowani zawodnicy jak Petter Solberg czy Sebastien Loeb. Od 2021 roku spółka ma dostarczać opony dla trzech segmentów rajdowych.

Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze przygody ze sportem Pirelli zanotowało już w 1907 roku – był to Rajd Pekin-Paryż. Od tego czasu motosport stanowi stały element działalności Pirelli.

Drugą gałęzią sportową, w której rozwija się sponsoring sportowy firmy, jest piłka nożna. Współpraca z klubem Inter Mediolan trwa od 1995 roku. Nie jest to jednak jedyna drużyna wspierana przez spółkę. Na koncie Pirelli jest także sponsoring tytularny stadionu piłkarskiego w Staffordshire w Anglii. Tuż obok tego obiektu sportowego mieści się jedna z fabryk opon Pirelli.

Nazwę marki spotkać można w sportach zimowych oraz w baseballu.

Pirelli: lider innowacji

1400 inżynierów pracujących w Światowym Centrum Badań Pirelli oraz w 10 lokalnych zakładach badań i laboratoriach cały czas pracuje nad doskonaleniem opon produkowanych w fabrykach. Współpraca z 14 uczelniami wyższymi oraz 40 lat doświadczenia w produktach klasy premium zaowocowały do tej pory otrzymaniem 4500 patentów. Aktualnie trwają prace w kolejnych 150 projektach.

W ten sposób firma może sprostać wymaganiom swoich klientów. Trafia też jako fabryczne wyposażenie do wielu samochodów. Klasycznym przykładem jest tu model Porsche 911 Turbo – rozpoznawalny do dziś.

Wybierz sezon


Opony osobowe Pirelli


Opony dostawcze Pirelli


Opony 4x4/SUV Pirelli

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny