Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Nexen
nexen-logo

Opony Nexen

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Nexen

Koreańska firma oponiarska Nexen powstała w 1942 roku, początkowo pod nazwą Heung-A Tire Company. Choć było to już po drugiej wojnie światowej, na półwyspie koreańskim trwały zaciekłe walki. Aktualnie firma może pochwalić się obecnością w wielu państwach na całym świecie i zatrudnieniem niemal 4000 pracowników.

Trzy okresy opon Nexen

Historia spółki składa się z trzech istotnych okresów. Pierwszy z nich, gdy firma nosiła nazwę Heung-A Tire Company, zaczął się od założenia fabryki w ciężkich wojennych warunkach. Dopiero po 14 latach udało się zacząć produkcję opon samochodowych, a w 1976 roku spółka weszła na koreańską giełdę.

W 1984 roku zaczyna się budowa fabryki do seryjnej produkcji opon radialnych. Jest to początek drugiego okresu firmy, czyli dynamicznego rozwoju. W tym czasie spółka nawiązała współpracę z Michelin czy Outch z Japonii. W 1994 roku zmienia nazwę na Woosung Tire.

W 2000 roku, po znormalizowaniu sytuacji prawnej z firmą, zmienia ona znów nazwę, tym razem już na Nexen Tire. Od tego momentu datuje się trzeci okres rozwoju przedsiębiorstwa – wejście na arenę międzynarodową. Od 2005 roku oddział Nexen zostaje otwarty w USA, rok później w Chinach, a od 2008 roku w Europie. W tym czasie wartość eksportu dynamicznie wzrasta od 100 milionów dolarów do 700 milionów w 2012 roku.

W 2017 roku powstaje Ośrodek B+R w Magok. Zaraz potem rozpoczęto budowy kolejnych ważnych ośrodków rozwojowych. Ciągły rozwój firmy umożliwił uzyskanie aż 1,6 miliarda dolarów eksportu w 2019 roku.

Nexen i sport

Spółka Nexen sponsoruje e-zawody, które rozgrywane będą w FIFA 20 na PS4. Turniej jest organizowany przez klub Manchester City FC, z którym producent opon współpracuje od 2015 roku. Spółki nie mogło zabraknąć także w sportach motorowych. Nexen jest partnerem Formuła Drift – amerykańską ligą driftingową. W ten sposób firma chce pokazać, że tworzone przez nią opony doskonale sprawdzają się także w najtrudniejszych warunkach – na torze wyścigowym.

W tym celu od 2012 roku odbywają się NEXEN TIRE Speed Racing. Oprócz pokazania osiągów opon spółka w ten sposób wpływa na rozwój koreańskich sportów motorowych.

Konkurencyjne opony na rynku

Nexen chwali się najbardziej zautomatyzowanymi i nowoczesnymi systemami produkcji opon na świecie, które prężnie działają w czterech fabrykach zlokalizowanych w Chinach, Korei oraz Czechach.

Opracowanie nowych rozwiązań oraz badanie jakości produkowanych opon odbywa się w czterech laboratoriach oraz centrach badawczych. Zanim opony trafią do produkcji, muszą przejść rygorystyczne badania pod kątem:

Tylko modele spełniające wyśrubowane normy mogą trafić do fabryk, a następnie samochodów kierowców na całym świecie.

Wybierz sezon


Opony osobowe Nexen


Opony dostawcze Nexen


Opony 4x4/SUV Nexen

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny