Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Matador
matador-logo

Opony Matador

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Matador - Największa słowacka marka oponiarska

Powstała w Bratysławie na początku dwudziestego wieku fabryka opon Matador jest dziś największą słowacką marką oponiarską. Aktualnie należy do międzynarodowego koncernu Continental, jednak nadal rozwija swoje opony, wprowadzając nowe technologie oparte na 110-letnim doświadczeniu oraz współpracy z grupą Continental.

Historia słowackiej marki Matador

Fabryka gumy i balaty Matador powstaje w 1905 roku w Bratysławie, należącej wtedy do Austro-Węgier. Początkowo produkcja była związana z innymi wyrobami gumowymi, jednak w okresie międzywojennym w 1925 roku z taśmy fabryki Matador zjechała pierwsza opona. Pięć lat później spółka opatentowała metodę łączenia żelaza i gumy. W ten sposób powstała, w tamtym okresie czechosłowacka, opona terenowa pod marką Goliath.

Rok później powstaje projekt nowej opony superbalonowej pod nazwą Mamut. Dalszy rozwój marki przerywa wybuch II wojny światowej. Jednak nie oznacza to zakończenia produkcji opon. W Czechosłowackiej Republice Socjalistycznej firma wprowadza kolejne nowatorskie rozwiązania do swojego portfolio. Są to opony ciężarowe Steel (1968) oraz All Steel (1976).

Nowe horyzonty opon Matador

Po upadku socjalizmu spółka zmienia nazwę na Gumarne Baru Puchov, po czym zostaje sprywatyzowana. Nie przerywa to dalszego rozwoju produktów: w tym samym roku do sprzedaży trafiają nowe opony zimowe. W 1999 roku spółka rozpoczyna współpracę z koncernem Continental, najpierw w formie spółki joint-venture, a osiem lat później przez wykupienie wszystkich udziałów słowackiej fabryki przez Continental.

W międzyczasie pojawiają się opony w segmencie 4x4 oraz SUV. Inżynierowie cały czas opracowują nowe modele najpopularniejszych opon Matador. Powstają też nowe rozwiązania jak wyposażone w kolce opony Sibir, przeznaczone dla aut osobowych, SUV oraz Van.

Nie tylko Słowacja – gdzie jeszcze można spotkać markę Matador?

Opony Matador powstały na terenie dzisiejszej Słowacji, jednak wcześniej była to przez wiele lat firma Czechosłowacka. Dlatego też nie może dziwić, że druga fabryka, produkująca opony Matador, znajduje się na terenie dzisiejszych Czech. Jest to owoc wieloletniej współpracy z czeską wytwórnią opon Barum, która dziś także należy do koncernu Continental. Oprócz tego firma otworzyła swoje oddziały w wielu krajach świata:

Po przyłączeniu spółki do Continental, opony Matador stały się dostępne na całym świecie.

Słowacka marka Matador dla każdego

Opracowane przez słowackich inżynierów opony, oparte nie tylko na własnym doświadczeniu, ale także technologii posiadanej przez Continental, doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach górskich, zimowych i terenowych. Jednak w portfolio Matadora znaleźć można także doskonałe rozwiązania dla aut osobowych przeznaczone do codziennego użytku.

Wybierz sezon


Opony osobowe Matador

Hectorra 5

MP15 Stella

MP47 Hectorra 3

MP54 Sibir Snow

MP62 All Weather Evo

MP93 Nordicca


Opony dostawcze Matador

Hectorra Van

MPS125 Variant All Weather

MPS330 Maxilla 2

MPS400 Variant All Weather 2

MPS530 Sibir Snow Van

Nordicca Van


Opony 4x4/SUV Matador

MP47 Hectorra 3

MP72 Izzarda A/T 2

MP82 Conquerra 2

MP85 Hectorra 4x4

MP92 Sibir Snow

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2023 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny