Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Kleber
kleber-logo

Opony Kleber

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Kleber

Francuska firma Kleber powstaje w 1911 roku, początkowo pod nazwą BF Goodrich. Dopiero po II Wojnie Światowej nazwa zmienia się na aktualną. Aktualnie marka ta należy do koncernu Michelin i produkowana jest w jej fabrykach, obecnych na całym świecie.

Długa historia opon Kleber

Swoje największe sukcesy firma notowała nie w zakresie opon do samochodów osobowych, ale w ogumieniu przeznaczonym dla lotnictwa. Jednak w obu obszarach posiada poważne osiągnięcia, które zmieniały historię opon:

Historia marki Kleber pełna jest ważnych i doniosłych wydarzeń, które wpływały na bieg historii ogumienia samochodowego oraz lotniczego.

Opony Kleber dziś

Marka opon Kleber należy do francuskiego koncernu Michelin. W ten sposób pozyskała ona środki na dalszy rozwój oraz produkcję opon pod swoją nazwą. Firma współpracuje z kilkoma dużymi koncernami samochodowymi, takimi jak Citroen czy Peugeot. Dzięki temu opony Kleber znalazły się na podstawowym wyposażeniu Berlingo, C-Elysium czy Peugeot Partner.

Oprócz opon samochodowych Kleber produkuje także ogumienie do ciągników czy aut dostawczych. W każdej kategorii marka ta jest uznawana za synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Ciekawostki o firmie oponiarskiej Kleber

Firma znana jest także z wyprawy w Himalaje jednego z jej pracowników – Mauricego Herzoga. Wraz z całą francuską załogą, jako pierwszy na świecie zdobył on słynny ośmiotysięcznik Annapurna - jedną z dziesięciu najwyższych gór na Ziemi.

Wyprawa ta ma ścisły związek z marką Kleber, ponieważ tuż obok francuskiej flagi zawisła flaga Kleber-Colombes, co zostało uwiecznione także na zdjęciach. W ten sposób marka ta została pierwszym zdobywcą ziemskich szczytów wśród firm oponiarskich.

Kleber – opony klasy średniej na każde warunki

Koncern Kleber produkuje doskonałe opony klasy średniej, zapewniające bezpieczną jazdę, wysoką przyczepność oraz niezwykły komfort w każdych warunkach i o każdej porze roku.

Wciąż wiele osób kojarzy tę markę z oponami lotniczymi, szczególnie znając historię niesamowitych samolotów Concorde. Dziś ta sama, niesamowita technologia dostępna jest dla każdego kierowcy na drodze.

Wybierz sezon


Opony osobowe Kleber

Dynaxer HP4

Dynaxer UHP

Krisalp HP

Krisalp HP3

Quadraxer 2

Quadraxer 3


Opony dostawcze Kleber

Transalp 2

Transalp 2+

Transpro

Transpro 2

Transpro 4S


Opony 4x4/SUV Kleber

Citilander

Dynaxer SUV

Krisalp HP3

Quadraxer 2

Quadraxer SUV

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny