Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Kleber
kleber-logo

Opony Kleber

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Kleber

Francuska firma Kleber powstaje w 1911 roku, początkowo pod nazwą BF Goodrich. Dopiero po II Wojnie Światowej nazwa zmienia się na aktualną. Aktualnie marka ta należy do koncernu Michelin i produkowana jest w jej fabrykach, obecnych na całym świecie.

Długa historia opon Kleber

Swoje największe sukcesy firma notowała nie w zakresie opon do samochodów osobowych, ale w ogumieniu przeznaczonym dla lotnictwa. Jednak w obu obszarach posiada poważne osiągnięcia, które zmieniały historię opon:

Historia marki Kleber pełna jest ważnych i doniosłych wydarzeń, które wpływały na bieg historii ogumienia samochodowego oraz lotniczego.

Opony Kleber dziś

Marka opon Kleber należy do francuskiego koncernu Michelin. W ten sposób pozyskała ona środki na dalszy rozwój oraz produkcję opon pod swoją nazwą. Firma współpracuje z kilkoma dużymi koncernami samochodowymi, takimi jak Citroen czy Peugeot. Dzięki temu opony Kleber znalazły się na podstawowym wyposażeniu Berlingo, C-Elysium czy Peugeot Partner.

Oprócz opon samochodowych Kleber produkuje także ogumienie do ciągników czy aut dostawczych. W każdej kategorii marka ta jest uznawana za synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Ciekawostki o firmie oponiarskiej Kleber

Firma znana jest także z wyprawy w Himalaje jednego z jej pracowników – Mauricego Herzoga. Wraz z całą francuską załogą, jako pierwszy na świecie zdobył on słynny ośmiotysięcznik Annapurna - jedną z dziesięciu najwyższych gór na Ziemi.

Wyprawa ta ma ścisły związek z marką Kleber, ponieważ tuż obok francuskiej flagi zawisła flaga Kleber-Colombes, co zostało uwiecznione także na zdjęciach. W ten sposób marka ta została pierwszym zdobywcą ziemskich szczytów wśród firm oponiarskich.

Kleber – opony klasy średniej na każde warunki

Koncern Kleber produkuje doskonałe opony klasy średniej, zapewniające bezpieczną jazdę, wysoką przyczepność oraz niezwykły komfort w każdych warunkach i o każdej porze roku.

Wciąż wiele osób kojarzy tę markę z oponami lotniczymi, szczególnie znając historię niesamowitych samolotów Concorde. Dziś ta sama, niesamowita technologia dostępna jest dla każdego kierowcy na drodze.

Wybierz sezon


Opony osobowe Kleber


Opony dostawcze Kleber


Opony 4x4/SUV Kleber

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny