Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Gtradial
gtradial-logo

Opony Gtradial

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony GT Radial

Giti Tire, producent marki GT Radial, działa na rynku już od 60 lat. Singapurska firma zatrudnia dziś ponad 33 000 pracowników w fabrykach umieszczonych w Chinach, Indonezji czy USA. Dodatkowe 600 inżynierów wprowadza innowacje w centrach rozwoju mieszczących się na trzech najważniejszych kontynentach świata: Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. W ofercie firmy, skierowanej do 130 państw, znaleźć można opony do aut osobowych, dostawczych, SUV oraz ciężarowych.

Od rowerów po największe ciężarówki

Historia firmy zaczyna się w roku 1951, kiedy to mała fabryka zaczęła produkcję opon oraz dętek rowerowych. Pierwsza fabryka utworzona została w Indonezji. Następnie Giti Tire poszerzyła produkcję o opony diagonalne do samochodów osobowych oraz dostawczych.

Po 40 latach funkcjonowania rozpoczęła się ekspansja marki na rynki zagraniczne. W 1993 roku powstała spółka joint venture z inną firmą zajmującą się produkcją opon w Chinach. W pięć lat udało się zbudować pierwsze centra sprzedaży pod własną nazwą, a dwa lata później ukończono fabrykę w Chinach.

W 2014 roku GT Radial pojawiło się w Stanach Zjednoczonych z nową, ogromną fabryką.

Sukcesy w motorsporcie

Jedenasta na świecie, pod kątem przychodów, firma oponiarska musi brać udział także w wydarzeniach sportowych. Giti Tire sponsoruje kierowców wyścigowych, a także organizuje wydarzenia pod swoją marką. Największe wydarzenie sportowe, którego sponsorem jest GT Radial, to Mistrzostwa Azji F3.

Od 2017 roku Giti Tire startuje w 24-godzinnym wyścigu w Niemczech, na kultowym torze Nurburgring. Już w dniu debiutu udało się osiągnąć pierwsze sukcesy: zwycięstwo w klasie SP8.

Ciekawostką jest utworzenie przez firmę zespołu kobiecego Giti's Angels, w którym za kierownicą zasiadają zawodniczki. Także w garażu tej ekipy znaleźć można jedynie techniczki i trenerki.

Zaufanie od rozpoznawalnych marek samochodowych

Opony GT Radial budzą duże zaufanie także u producentów samochodów osobowych. Citroen, Peugeot oraz Dacia, trzy powszechnie znane marki montują opony Giti Tire do swoich samochodów w fabrykach.

Aktualnie marka posiada aż 65 000 własnych centrów sprzedażowych, zlokalizowanych w 130 państwach świata, gdzie oferuje modele opon przeznaczone do aut osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz typu SUV.

Wybierz sezon


Opony osobowe Gtradial


Opony 4x4/SUV Gtradial

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny