Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Goodyear
goodyear-logo

Opony Goodyear

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Goodyear

Amerykańska firma oponiarska Goodyear powstała w roku 1898. W swojej historii produkowała także wiele innych produktów, a także odnosiła liczne sukcesy w motosporcie. W licznych fabrykach ulokowanych na całym świecie w 2017 roku pracowało 64 tysięcy ludzi, generując przychody w wysokości 15,5 mld dolarów w roku następnym.

Goodyear: nie tylko opony

Firma od momentu powstania produkuje opony do wozów, samochodów, maszyn ciężkich, aut wyścigowych oraz lotnictwa. Nie jest to jednak jedyna działalność, jaką prowadził Goodyear. Na początku w fabryce wytwarzano także końskie podkowy i gumowe podkładki. W czasie I Wojny Światowej spółka zaangażowała się w produkcję balonów oraz sterowców. Te drugie stały się wizytówką firmy, wykorzystywaną do dziś: legendarny Goodyear Blimp powrócił w 2020 roku w celu filmowania Le Mans, 24-godzinnego wyścigu.

Aktualnie w fabrykach Goodyear produkowane są także gumowe węże, podeszwy oraz części do drukarek.

Sukcesy Goodyear w królowej sportów motorowych

Już od czasów I Wojny Światowej opony Goodyear rywalizowały w najbardziej znanych seriach wyścigowych. Jedną z nich były słynne wyścigi Indianapolis 500. W roku 1919 samochód wyposażony w opony Goodyear zwycięża w wyścigu. Trzy lata później następuje krach, przez który firma wycofuje się z produkcji opon rajdowych.

Debiut w Formule 1, królowej motosportu, nastąpił w 1964 roku. Już w kolejnym roku bolid Honda, wykorzystujący opony Goodyear, odnosi historyczne zwycięstwo. Do 1998 roku ten sukces udało się powtórzyć aż 368 razy, dzięki czemu firma stała się czołowym producentem opon sportowych.

Technologie dostępne w oponach Goodyear

Opony marki Goodyear cały czas się rozwijają, a nowe technologie gwarantują bezpieczniejszą i pewniejszą jazdę samochodem. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii opon Eagle F1 Asymmetric 6 zdobyła do tej pory wiele pozytywnych ocen. Jakie technologie udostępnia Goodyear swoim klientom?

Duża dostępność nowoczesnych technologii zachęca wielu klientów po sięgnięcie właśnie po opony Goodyear.

SoundComfort – wyjątkowa technologia od Goodyear

Technologia SoundComfort pozwala obniżyć hałas generowany przez opony samochodowe nawet do 50%, co znacząco zwiększa komfort jazdy. Wbudowana bariera dźwiękowa, niczym poduszka, redukuje drgania powietrza, odpowiedzialne za powstawanie hałasu w kabinie. W technologię tę wyposażone są takie opony jak:

Dzięki SoundComfort w kabinie kierowcy może zapanować prawdziwa cisza i spokój.

Goodyear, dobry wybór dla wymagających

Znana marka amerykańska cały czas rozwija swoje produkty, by dopasować je do potrzeb swoich klientów. Stabilny rozwój przedsiębiorstwa owocuje przejmowaniem także innych koncernów oponiarskich. Do Goodyear należą takie marki opon jak Dębica, Dunlop, Fulda czy Sava.

Wybierz sezon


Opony osobowe Goodyear


Opony dostawcze Goodyear


Opony 4x4/SUV Goodyear

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny