Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Firestone
firestone-logo

Opony Firestone

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Firestone

Przedsiębiorstwo produkujące opony Firestone zostało założone przez amerykańskiego biznesmena o tym samym nazwisku. Zakład rozpoczął pracę w 1900 roku i dopiero po ponad 70 latach funkcjonowania został przejęty przez koncern Bridgestone. Dziś jest to producent opon klasy średniej, charakteryzujących się najlepszą jakością w stosunku do swojej ceny. Z tego powodu cały czas jest to częsty wybór wielu kierowców.


firestone-shield

Firestone i ikona historii motoryzacji

Niemal od początku swojego istnienia Firestone współpracował z Fordem, dostarczając opony do pierwszych produkowanych taśmowo samochodów osobowych. Kresem tej owocnej i długiej współpracy była dopiero wada fabryczna opon radialnych, produkowanych w latach 70. ubiegłego wieku. Odszkodowania oraz utrata zaufania klientów były bardzo znaczące. W tym momencie pojawił się japoński koncern, który wykupił fabrykę i wcielił ją we własne struktury organizacyjne. Nastąpiła gruntowna reorganizacja fabryki, aby wykorzystać jej najmocniejsze strony, a jednocześnie naprawić aspekty, które zawiodły. W ten sposób udało się przywrócić oponom Firestone zaufanie klientów. Dziś firma ta produkuje opony klasy średniej. Posiadają one dobre parametry w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu są często wybierane przez kierowców.

Firestone i sport

W pierwszej połowie dwudziestego wieku Firestone było rozpoznawalną i uznawaną marką opon samochodowych. W czasie świetności firmy ogumienie tej marki pojawiło się także w sporcie, gdzie odegrało znaczącą rolę. Rozwój sportowy amerykańskiej firmy związany był przede wszystkim z bardzo znaną serią Indianapolis 500. Jednak warto także zwrócić uwagę na obecność tego producenta w królowej sportów motorowych: Formule 1.

Wpływ na Indianapolis 500

Pierwszy wyścig na Indianapolis 500, który miał miejsce w roku 1911, wygrał samochód wykorzystujący opony Firestone. To dzięki ich przyczepności udało się osiągnąć ten sukces. Opony tej firmy szybko zaczęły się wyróżniać i były wybierane przez czołowe zespoły. W ten sposób wszystkie zwycięstwa między 1920 a 1966 rokiem zostały odniesione na ogumieniu Firestone. Amerykańska marka na stałe wpisała się w historię wyścigów Indy 500.

Formuła 1

Firestone był także dostępny dla kierowców bolidów Formuły 1 od początku jej istnienia. Choć w tym sporcie nie odnosił tak dużych sukcesów, to jednak kilkukrotnie pomógł wygrać wyścig. Co ciekawe, wszystkie zwycięstwa aut na oponach Firestone odnotowane zostały na torze Indianapolis w okresie, gdy tor ten znajdował się w kalendarzu królowej sportów motorowych.

Muzyka od Firestone

Od roku 1928 Firestone działało także w obszarze muzyki. Uruchomiono wtedy sponsorowany przez firmę program radiowy Voice of Firestone. Z czasem więź producenta opon z muzyką osłabła, jednak od 2015 właściciele tej marki wrócili do korzeni. Dziś regularnie organizuje konkursy Firestone Headliners of Tomorrow, które dostępne są także dla Polaków. Jest to sprawdzony sposób wspierania nowych muzyków bez względu na style i gatunki wykonywanej muzyki.

Firestone. Siła historii

Dziś opony Firestone są doskonałym wyborem dla większej części kierowców, którzy celują w bezpieczeństwo oraz mocne osiągi. Jednak warto pamiętać, że za tym koncernem stoi ponad wiek historii pełnej sukcesów jak współpraca z Fordem, znaczący udział w Indianapolis 500, czy udane epizody z Formułą 1. Z drugiej strony, Firestone zaliczyło też mocny kryzys, który wymagał ogromnej restrukturyzacji. Jednak, dzięki Bridgestone, opony tej marki wróciły na rynek.

Wybierz sezon


Opony osobowe Firestone


Opony dostawcze Firestone


Opony 4x4/SUV Firestone

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny