Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Falken
falken-logo

Opony Falken

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Falken

Japoński producent ogumienia Falken posiada aktualnie aż trzy zakłady produkcyjne w swojej ojczyźnie. Mieszczą się one w Shirakawie (1632 pracowników), Izumiotsu (372 pracowników) oraz Miyazaki (niemal 1400 pracowników). Opony produkowane są także za granicą, między innymi w Chinach, Afryce Południowej czy USA. Łącznie poza Japonią mieści się 5 fabryk zatrudniających łącznie prawie 6 000 pracowników.

Największe sukcesy marki Falken

Choć historia firmy sięga tylko do roku 1983, niecałe 40 lat działalności przyniosło dużo istotnych sukcesów.

W motosporcie historia opon Falken zaczyna się w roku 1999, od wyścigu ADAC 24h na torze Nurburgring. Sześć lat później udaje się zdobyć 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. W końcu w 2018 roku udaje się osiągnąć historyczne, podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Wyścigów Długodystansowych VLN na torze Nurburgring.

Spółka inwestuje dużo także w sponsoring sportowy. Od 2001 roku firma jest głównym sponsorem toru Nurburgring, bierze także udział w sponsorowaniu Superpucharu Niemiec w 2017 roku oraz Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2018.

W 2020 roku Falken zostaje nominowany do „Oskara” branży motoryzacyjnej.

Technologie dostępne w oponach Falken

Krótka historia koncernu Falken owocuje także w wyjątkowe i ważne dla branży oponiarskiej technologie. Wśród nich najważniejsze są takie jak:

Nowoczesne rozwiązania są niezwykle cenione przez wszystkich kierowców wybierających opony Falken.

Nowoczesny system mierzenia zużycia opon Falken

W bardzo zaawansowanym etapie są aktualnie prace nad nowoczesnym systemem pomiaru zużycia opony w czasie jazdy. Byłby to niezwykle potrzebny system, który sygnalizowałby kierowcy potrzebę wymiany opon na nowe z powodu ich zużycia. Już teraz testy nowego systemu dają pożądane efekty, a produkt ma zostać wkrótce udostępniony szerokiej rzeszy kierowców.

Falken – opony dla wymagających klientów

Opony Falken nie mają długiej historii, sięgającej czasów sprzed I Wojny Światowej. Jednak niemal 40 lat dynamicznego rozwoju pozwoliło inżynierom japońskiej firmy opracować dużo pożytecznych i skutecznych technologii, zwiększających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

W tym krótkim czasie udało się także zdobyć historyczne sukcesy sportowe oraz opracować nowatorski system mierzenia zużycia opon w samochodzie. To właśnie dlatego klienci tak wysoko cenią opony koncernu Falken.

Wybierz sezon


Opony osobowe Falken


Opony dostawcze Falken


Opony 4x4/SUV Falken

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny