
Opony Continental
To niemieckie przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w XIX wieku, a jego głównymi wartościami od początku były rozwój i nowe technologie. Aktualnie Continental zatrudnia ponad 200 tysięcy pracowników (2015 r.) i posiada fabryki w 53 państwach na całym świecie, dzięki czemu jest jednym z największych koncernów oponiarskich, a to przekłada się z kolei na jego rozpoznawalność i prestiż.
Continental – opony cieszące się dużym uznaniem
Oferta opon Continental jest bardzo szeroka. Oprócz ogumienia do samochodów osobowych, firma sprzedaje również opony do autobusów, pojazdów ciężarowych, ciągników rolniczych, a nawet rowerów i motorów. W fabrykach produkowane są również General Tire, Semperit, Barum czy Matador.
Produkty tego koncernu cieszą się nie tylko uznaniem wśród klientów, ale także wśród producentów samochodów. Opony Continental można znaleźć na nowych pojazdach marek takich jak:
- BMW,
- Ford,
- General Motors,
- Honda,
- Iveco,
- Porsche,
- Renault,
- Toyota,
- Volvo,
- i wielu innych.
Dzięki tak dużej popularności, firma osiąga obroty sięgające ponad 34,5 mld euro (2014 r.), a duża część tych funduszy przeznaczona jest na testowanie i rozwijanie nowych rozwiązań. Na terenie głównego ośrodka rozwojowego spółki mieści się własnej budowy tor do testowania opon.
Historia sukcesu
Pierwsza fabryka Continental rozpoczęła produkcję w 1871 r., jednak zyskała na renomie dwadzieścia lat później, gdy na rynku pojawiły się opony pneumatyczne do rowerów marki Continental; na przełomie XIX i XX w. kierunek rozwoju firmy zmienił się na opony samochodowe. Pomysłowość inżynierów od samego początku pozwoliła wprowadzić na rynek wiele nowinek i nowych rozwiązań:
- 1908 rok – wprowadzenie zdejmowalnych felg do sedanów pozwalających znacząco przyśpieszyć proces wymiany opon;
- W 1921 roku Continental wprowadził na rynek opony z opasaniem drutowym, które stosowane po dziś dzień;
- W 1926 zastosowano sadzę w roli wypełniacza, co zwiększyło odporność na zużycie i starzenie się opon;
- 1943 firma uzyskała patent na opony bezdętkowe do samochodów osobowych;
- W 1952 pojawiają się opony specjalne na okres zimy, oznaczone skrótem M+S (Mud and Snow). Oznaczenie to znaleźć można także na współczesnych oponach o specjalnej konstrukcji, radzących sobie ze śniegiem i błotem;
- W 1968 roku na firmowym torze testowano pierwszy, wizjonerski samochód sterowany elektronicznie, a więc bez kierowcy w środku Zwiększyło to bezpieczeństwo w czasie testowania opon, a ponadto było pierwszym krokiem w kierunku pojazdów autonomicznych. Badania nad tego typu samochodami trwają nadal;
- Już od 1991 roku na rynku pojawiają się ekologiczne opony Continental ContiEcoContact – pierwszy taki produkt w skali całego świata.
Continental od początku swojej działalności stawiał na innowacyjność i nowe technologie. Inżynierowie cały czas testują nowatorskie rozwiązania, warto zatem obserwować opony Continental, aby być na bieżąco z aktualnymi trendami i nowinkami zwiększającymi bezpieczeństwo w czasie jazdy.
Testowane dla Twojego bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo kierowców jest priorytetem dla tej firmy, dlatego też wszystkie nowe opony testowane są we wszystkich możliwych warunkach, aby sprawdzić każdy aspekt ich działania – szczególnie intensywne testy przechodzą wszelkie innowacje i nowe rozwiązania. Każdego roku na terenie centrów rozwojowych testowane jest łącznie 143 tys. opon, co oznacza, że kierowcy testowi mogliby corocznie okrążyć kulę ziemską aż 5000 razy!
Opony Continental są również często testowane w zewnętrznych testach porównawczych różnych opon, prowadzonych przez niemieckie stowarzyszenie kierowców ADAC oraz czasopisma takie jak np. „AutoBild” czy „AutoZeitung”. Wśród ostatnich osiągnięć Continentala wymienić można:
- Rekomendację od ACE Test opony Continental WinterContact TS 860 – jako jej główne zalety wymieniono hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni oraz niskie opory toczenia.
- „AutoBild” docenił oponę WinterContact TS 860 za najlepsze właściwości jezdne, dobre zachowanie na prostych i doskonałą przyczepność w zakrętach.