Strona główna Regulamin Pomoc Koszyk
zdjecie-tlo
opony.stodola.eu
Opony samochodowe
Bridgestone
bridgestone-logo

Opony Bridgestone

Szerokość
Profil
Średnica
Nośność
Prędkość
Sezon
Typ
Run-Flat
Cena
zł   

Opony Bridgestone

Bridgestone to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących opony na świecie. W 59 fabrykach pracuje ponad 130 tysięcy pracowników. Koncern specjalizuje się nie tylko w ogumieniu do samochodów osobowych, ale także motocyklowych, terenowych, rolniczych oraz przemysłowych i wielkogabarytowych.

Bridgestone na świecie i w Polsce

Japońska firma od początku była nastawiona na ekspansję na rynki zagraniczne. Świadczy o tym nawet nazwa spółki. Bridgestone to dosłowne tłumaczenie nazwiska założyciela (Ishibashi) na język angielski. Oznacza ono kamienny most, czyli stone bridge. Po przestawieniu i połączeniu tych słów dały one nazwę jednego z trzech największych producentów opon na świecie: Bridgestone.

Fabryka w Poznaniu

W Poznaniu znajduje się fabryka opon osobowych należąca do Bridgestone. Dzienna produkcja sięga 30 tysięcy sztuk ogumienia, obejmując aż 500 typów oraz rozmiarów opon. Przeznaczone są one do większości światowych marek samochodów. Żeby wymienić największych z nich: Audi, Ferrari, Mercedes, BMW, Honda, Citroen, Renault, Peugeot, Seat, Skoda, Porsche, Volvo oraz Volkswagen.

Fabryka w Stargardzie

W Stargardzie znajduje się druga duża fabryka japońskiego koncernu w Polsce. W tym przypadku produkowane są wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych oraz autobusów. Poza tym w fabryce wytwarza się również bieżniki do ponownego bieżnikowania ogumienia. Aktualna produkcja sięga 4000 sztuk dziennie. W sumie pozwoliło już to na wyprodukowanie ponad 12 mln opon ciężarowych.

Opony Bridgestone do samochodów osobowych i dostawczych

Grupa kierowców poruszających się samochodami osobowymi jest najbardziej zróżnicowana. Duża rozpiętość umiejętności oraz stylów jazdy prowadzących pojazdy to wyzwanie dla producentów opon. Dlatego też Bridgestone może zaproponować każdemu ogumienie skrojone na jego potrzeby:

Szeroki wybór opon pozwala na optymalny wybór ich właściwości, dopasowany do długości tras oraz jakości pokonywanych dróg.

Nie tylko Bridgestone – inne marki opon japońskiego koncernu

W czasie swojego rozwoju Bridgestone przejmowało inne marki oponiarskie, kontynuując produkcję pod dawnymi nazwami. Dlatego dziś znaleźć można w ofercie japońskiej firmy opony takie jak:

Są to opony klasy średniej oraz ekonomicznej. Wybierając te marki, otrzymuje się produkt o najlepszym stosunku ceny do jakości. Natomiast wszystkie opony oznaczone jako Bridgestone są z półki premium, zapewniając najwyższy standard bezpieczeństwa oraz optymalny zestaw właściwości.

Zalety opon Bridgestone

Do najważniejszych zalet opon produkowanych przez japoński koncern zaliczyć można:

Bridgestone stawia przede wszystkim na praktyczność swoich produktów i dostarcza swoim klientom rozwiązania nakierowane na ich potrzeby.

Marka z pełnym zaufaniem

Opony Bridgestone dostępne są na rynku od 1931 roku. W swojej historii ogumienie japońskiej firmy trafiło między innymi do bolidów Formuły 1, królowej sportów motorowych. Tam poddawane były najtrudniejszym warunkom, z jakimi mogą mierzyć się opony. O pełnym sukcesie świadczy fakt, że nadal są częstym wyborem do pojazdów sportowych, szczególnie motorowych kategorii Superbike i GP3.

Wybierz sezon


Opony osobowe Bridgestone


Opony dostawcze Bridgestone


Opony 4x4/SUV Bridgestone

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia: +48 91 4 616 601

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mapa witryny