Strona główna Regulamin i Polityka prywatności Pomoc Koszyk

Opona 215/60R17 96H Dynaxer SUV Kleber

Produkt niedostępny
Kleber-logo
dynaxer-suv-Kleber-1
Rozmiar
215/60R17
Producent
Sezon
Lato
Typ pojazdu
4x4/SUV
Indeks nośności
96
Indeks prędkości
H
Etykieta
BA69 (B)
Wzmocnienie
Rant ochronny
Runflat
Dodatkowe informacje
Rok produkcji
Kody produktu
408966, 3528704089666
etykieta-1
B
A
B
C
D
E
F
G
etykieta-2
A
A
B
C
D
E
F
G
etykieta-3
69 dB

Opór toczenia

Gwarancja producenta opon

Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowe oraz pełnowartościowe. Każda opona objęta jest gwarancją producenta, który zobowiązuje się dostarczyć towar wolny od wad.

Okres gwarancji marki Kleber: 5 lat od daty sprzedaży

Karta gwarancyjna

Karta gwarancyjna nie jest wymagana do złożenia reklamacji. Stanowi ona źródło informacji na temat zobowiązań oraz ogólnych warunków gwarancji danego producenta. Karta gwarancyjna jest dostępna do pobrania na każdej stronie produktu.

Pokaż kartę gwarancyjną

Kiedy opona nie podlega gwarancji? (czytaj więcej)

Nazwa (imię i nazwisko) (opcjonalne)
Telefon (opcjonalne)
E-mail
Treść zapytania
Brak opinii o produkcie.

Opony Kleber

Francuska firma Kleber powstaje w 1911 roku, początkowo pod nazwą BF Goodrich. Dopiero po II Wojnie Światowej nazwa zmienia się na aktualną. Aktualnie marka ta należy do koncernu Michelin i produkowana jest w jej fabrykach, obecnych na całym świecie.

Długa historia opon Kleber

Swoje największe sukcesy firma notowała nie w zakresie opon do samochodów osobowych, ale w ogumieniu przeznaczonym dla lotnictwa. Jednak w obu obszarach posiada poważne osiągnięcia, które zmieniały historię opon:

  • w roku 1920 do produkcji wprowadzone zostały opony Souple Corde, w których zastosowano osnowę bez wątku,
  • słynny samochód Chambord posiadał charakterystyczne, białe opony ścienne marki Kleber,
  • od 1930 roku w fabryce produkowane są pierwsze opony lotnicze: POTEZ 520,
  • w kolejnej dekadzie firma znów rozszerzyła swoją działalność, tym razem o opony rolnicze,
  • w 1951 roku ogromny przełom w świecie ogumienia do pojazdów zrobiła opona z wbudowaną dętką,
  • dziewięć lat temu rusza produkcja ikonicznej opony V10, charakteryzująca się radialną osnową oraz opaską tekstylną,
  • w 1969 opony Kleber znalazły się w najbardziej rozpoznawalnych samolotach w historii: francuskich Concorde,
  • na początku lat osiemdziesiątych koncern zostaje przejęty przez Michelin, co otwiera drogę do nowych, światowych rozwiązań w obszarze opon samochodowych,
  • na przełomie wieków wprowadzone na rynek zostają dwie największe serie opon Kleber: Viaxer oraz Dynaxer.
Historia marki Kleber pełna jest ważnych i doniosłych wydarzeń, które wpływały na bieg historii ogumienia samochodowego oraz lotniczego.

Opony Kleber dziś

Marka opon Kleber należy do francuskiego koncernu Michelin. W ten sposób pozyskała ona środki na dalszy rozwój oraz produkcję opon pod swoją nazwą. Firma współpracuje z kilkoma dużymi koncernami samochodowymi, takimi jak Citroen czy Peugeot. Dzięki temu opony Kleber znalazły się na podstawowym wyposażeniu Berlingo, C-Elysium czy Peugeot Partner.

Oprócz opon samochodowych Kleber produkuje także ogumienie do ciągników czy aut dostawczych. W każdej kategorii marka ta jest uznawana za synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Ciekawostki o firmie oponiarskiej Kleber

Firma znana jest także z wyprawy w Himalaje jednego z jej pracowników – Mauricego Herzoga. Wraz z całą francuską załogą, jako pierwszy na świecie zdobył on słynny ośmiotysięcznik Annapurna - jedną z dziesięciu najwyższych gór na Ziemi.

Wyprawa ta ma ścisły związek z marką Kleber, ponieważ tuż obok francuskiej flagi zawisła flaga Kleber-Colombes, co zostało uwiecznione także na zdjęciach. W ten sposób marka ta została pierwszym zdobywcą ziemskich szczytów wśród firm oponiarskich.

Kleber – opony klasy średniej na każde warunki

Koncern Kleber produkuje doskonałe opony klasy średniej, zapewniające bezpieczną jazdę, wysoką przyczepność oraz niezwykły komfort w każdych warunkach i o każdej porze roku.

Wciąż wiele osób kojarzy tę markę z oponami lotniczymi, szczególnie znając historię niesamowitych samolotów Concorde. Dziś ta sama, niesamowita technologia dostępna jest dla każdego kierowcy na drodze.

dynaxer suv

Sklep Stodoła wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie oraz polityce prywatności.